;
Škola technickej jazdy v nedeľu 23.7.

Škola technickej jazdy v nedeľu 23.7.

Milí priatelia,

po priaznivých ohlasoch po našej testovačke budeme v nedeľu 23.7. organizovať na Krasňanskom traili ŠKOLU TECHNICKEJ JAZDY pod vedením Romana Zemánka a Sama Pivka.
Škola bude prebiehať od 9:00 do 12:00, následne bude obed a oddych do 14:00 a potom pokračovanie do 17:00.

Cena školy bude 40€ vrátane obeda.
Kapacita je obmedzená na 10 osôb, čize ak máte záujem zúčastniť sa, prihláste sa prosím mailom na marketing@bajkula.sk.

 

Výučbu budú vykonávať dvaja skúsení inštruktori a jazdci Roman Zemánek a Samuel Pivko.

Roman Zemánek je niekoľkonásobný majster Slovenska a víťaz Slovenského pohára v zjazde na horskom bicykli. V Bratislave v priebehu posledných osemnástich rokov odchoval a trénoval niekoľko generácii bratislavských zjazdárov. Pôsobil ako inštruktor na prvých bicyklových campoch BIKEMAGAZIN, ktoré sa konali niekoľko sezón v Jasnej na Chopku. Je staviteľom zjazdovej trate Rohatka na Kolibe a bohužiaľ už nefunkčného legendárneho Dual slalomu v Karlovej Vsi. Zatiaľ posledným zrealizovaným projektom je celá technická časť Krasňanského trailu, ktorá sa bude stále ďalej budovať.

Samuel Pivko patrí za posledné roky medzi najtalentovanejších jazdcov Slovenského pohára v zjazde na horskom bicykli. V rámci SPDH má za sebou množstvo medailových umiestnení. Už niekoľko rokov pôsobí ako špičkový downhillový inštruktor na akcii Filipa Polca v Bachledovej Doline. Pracuje a pomáha pri projekte Filipa Polca PUMPTRACK.

VÝUČBA v skratke:  ovládanie horského bicykla v samotnom teréne. Postoj, posed, zatáčanie, brzdenie, stúpanie, klesanie, kopírovanie terénu, prešľapávanie prekážok v sedle v stoji a nakoniec podľa individuálnych skúseností každého jazdca samotné skákanie.

Jednodňový camp, ktorý sa bude konať v nedeľu 23.07.2017, sa začne základnou výučbou správneho ovládania horského bicykla v teréne. Správny posed a postoj pri samotnej jazde terénom, či už pri rovine, stúpaní alebo klesaní. Správne zatáčanie na rovinách, v zjazde,  pri strmom stúpaní a v klopených aj odklopených zákrutách. Práca s ťažiskom. Bunny hop a samotné skákanie.

9:00 - začiatok výučby - stretnutie sa na ihrisku pri Horárni Krasňany. Zoznámenie účastníkov s inštruktormi. Presun na bicykloch k Slivovi. Po úvodnom rozohriatí a presune základný pohybový strečing. Zistenie úrovne skúseností každého zúčastneného jazdca. Podľa toho sa nastaví tempo a samotný spôsob výučby. Prvá časť výučby bude trvať do 12:00 a v tomto čase sa bude vyučovať základné ovládanie bicykla. Postoj, posed, zatáčanie, brzdenie, strmé stúpanie a strmé klesanie. Prejazdy šikmín, koreňov a strmín.

12:00 až 14:00 - obed a čas na regeneráciu.

14:00 - začiatok druhej časti výučby. Prejazdy Krasňanským tralom OZ-Pedal Bajkula. Výučba spracovania a prejazdy technických prvkov na Krasňanskom traili. Stúpania, klesania, zatáčanie klopené a odklopené, obskakovanie a obhadzovanie technických prvkov. Kopírovanie a skákanie technických prvkov. 

OBČESTVENIE a OBED sú zabezpečené v cene za výučbu. Počas celého programu bude účastníkom k dispozícii možnosť načerpať trochu energie a pre každého bude zabezpečený minimálny pitný režim 1,5l neperlivej vody, iontový práškový nápoj Sponser k vode, ovocie (banány, jablká), energetický nápoj Redbull a energetická tyčinka Sponser. Od 12:00 do 13:00 teplý obed. 

Povinná a nutná je kvalitná cyklistická prilba. Pokiaľ máte ľahké chrániče kolien a lakťov je to výhodou. Účastníci svojím prihlásením sa na camp a zaplatením účastníckeho poplatku potvrdzujú, že sú si vedomí, že sa zúčastňujú akcie na vlastné zdravotné, príp. iné riziko.

Pre istotu – mapa k miestu stretnutia:

https://www.google.sk/maps/place/Are%C3%A1l+Pod+Hor%C3%A1r%C5%88ou+Kras%C5%88any/@48.2066694,17.1190398,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8dd04d9efd7d:0x3e193b48f3a1127d!8m2!3d48.2066694!4d17.1212338

 

Tešíme sa na vás!

váš BAJKULA tím